Szybka wysyłka - Zamówienie wysyłamy w przeciągu 1-2 dni
Szybka wysyłka - Zamówienie wysyłamy w przeciągu 1-2 dni
Zakupy bez ryzyka - 30 dni na zwrot
Zakupy bez ryzyka - 30 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 200 zł
Darmowa dostawa DPD Pickup odbiór w punkcie/automacie paczkowym od 200 zł
Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych

Najdłuższy i nieprzyzwoity romans kobiet ?? to ten z wysokimi obcasami ;)

2015-03-07
Najdłuższy i nieprzyzwoity romans kobiet ?? to ten z wysokimi obcasami ;)

Kiedy to się zaczęło.


Nazywane "Chopines"

Wędrowały i stukały po uliczkach Wenecji.. Głównie na stopach bogatych mieszkach. Ale także zdobiły królewskie i arystokrackie stopy. W ten sposób podkreślały pozycję społeczną. Wyższa kobieta - bardziej zauważalna, koturny były więc znakiem rozpoznawczym kobiet, którym zależało na tym by odróżniać się od pozostałych przechodzień.

Dopiero w latach 50 XX wieku, zaczynają pojawiać się szpilki te które znamy dziś, a więc z metalowymi obcasami, zastępujące te drewniane.

Moda na szczęście się zmieniła i oryginalne, niesztampowe i podbijające serca wszystkich kobiet - buty na koturnach czy też szpilki, zapewnia nam elita szewców, do których przynależą między innymi Manolo Blahnik, Giuseppe Zanotii, Christian Louboutin czy Noritaka Tatehana ze swoimi awangardowymi porjektami ( poniżej ).


Choć nie wyglądają na najwygodniejsze buty do noszenia na co dzień, to wiedz,że trening czyni mistrza. Stopa powinna się przyzwyczaić to chodzenia w wyskoch koturnach lub obcasach, więc nie upierajmy się przy tym, że " nie dam rady ", "dziś sobię odpuszczę " , "będę miała zakwasy i obolałe stopy". Każda z nas powinna trochę zaszaleć ;)

W naszym sklepie online --> http://www.casu.pl/women/obuwie-1/szpilki.html znajdziecie nową kolekcję szpilek i czółenek :) Wkładaj i czuj się WYSOCE piękna ;)

pixel