Szybka wysyłka - Zamówienie wysyłamy w przeciągu 1-2 dni
Szybka wysyłka - Zamówienie wysyłamy w przeciągu 1-2 dni
Zakupy bez ryzyka - 30 dni na zwrot
Zakupy bez ryzyka - 30 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 200 zł
Darmowa dostawa DPD Pickup odbiór w punkcie/automacie paczkowym od 200 zł
Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych

Li Edelkoort i jej prognoza "okrągłego" stylu życia !

2015-06-28
Li Edelkoort i jej prognoza "okrągłego" stylu życia !

W piątek odbył się wykład Li Edelkoort w Poznaniu, podczas Graduation Show pierwszych absolwentów szkoły School of Form, której jest mentorką.

Li Edelkoort jest jedną z najbardziej znanych forecatster'ką trendów w szeroko rozumianej sztuce, między innymi modzie. Książki o trendach- wzorach, kolorach, jej autorstwa sprzedawane są dla tak rozpoznawalnych firm jak Armani, Zegna, Prada czy ZARA. Co więcej, w studio Li tworzone były koncepcje sklepów i wnętrz dla firm Camper, GAP, Estee Lauder i wiele innych. Ale zwłaszcza... jest sympatyczną i uśmiechniętą kobietą w okularach :)

Podczas piątkowego występu, mówiła wiele o znaczeniu kręgu. Na wstępie zaznaczyła, że krąg jest przede wszystkim symboliką solidarności społecznej i wizją planety. Gdzie wszystko zaczyna się od zera- również koła, poprzez etapy łączenia się ludzi w grupy i kręgi w całość i jedność - jednym ruchem, tak jak skonstruowane jest właśnie koło.
Analizowała występowanie kręgów we wszechświecie a rezultatem była "okrągła prognoza życia", gdzie nie ma początku a ni końca, wszystko łączy się w całość- materiały, kolory i wzory,
 koła przechodzą i nachodzą się na inne. 
Transparentność, czystość, miękkość i płynność - te słowa wypowiadane były często.
 
!!! Istotną rzeczą według Li, to dawanie konsumentowi poczucia własności projektu, a więc dostosowywanie produktu pod własne potrzeby, maksymalna ilość możliwości przekształcania czy uzupełniania danego dobra, a więc np. buty, które można nosić na wiele sposobów, doczepiając skrawki materiałów dając nieskończone możliwości przeróbkom.
 

- By Casu. 


pixel