Szybka wysyłka - Zamówienie wysyłamy w przeciągu 1-2 dni
Szybka wysyłka - Zamówienie wysyłamy w przeciągu 1-2 dni
Zakupy bez ryzyka - 30 dni na zwrot
Zakupy bez ryzyka - 30 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 200 zł
Darmowa dostawa DPD Pickup odbiór w punkcie/automacie paczkowym od 200 zł
Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych

Jak przechowywać buty? Praktyczne porady

2021-07-14
Jak przechowywać buty? Praktyczne porady

Nie da się ukryć, że kobiety uwielbiają buty. Niektóre z nas mają ich po kilkadziesiąt, a nawet po kilkaset (!) par. Nic dziwnego, skoro na rynku istnieje ogromny wybór obuwia, a trendy modowe sugerują zmianę tej części garderoby nawet co kilka sezonów. Co jednak, w sytuacji, gdy zaczyna brakować nam przestrzeni na ich przechowywanie? Postaramy się podpowiedzieć Ci jak w funkcjonalny sposób sprawić, aby pękająca w szwach szafa nie stanowiła już problemu, a Twoje ulubione buty był zawsze pod ręką.

Garderoba z miejscem na przechowywanie butów

Przechowywanie butów - porady

Jak już wspominaliśmy, buty to obowiązkowy, a często również ulubiony, element garderoby nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Często jednak pojawia się problem, co zrobić i gdzie przechowywać nasze obuwie, tym bardziej jeśli posiadamy małe mieszkanie, a domowników jest kilkoro. Sprawa dodatkowo komplikuje się, ponieważ na każdą porę roku nosimy inny rodzaj obuwia, więc każda kobieta posiada buty na co dzień, do pracy, na eleganckie wyjścia, czy do biegania. Co zrobić, aby przechowywanie butów nie było dla nas uciążliwe i zajmowało jak najmniej miejsca? Jak sprawić, aby buty zachowały swój urok nawet przez kilka sezonów? Poznaj nasze sprawdzone sposoby!

1.Przechowywanie butów w kartonach

Pojemniki na obuwie

Jednym z najpraktyczniejszych i bardzo funkcjonalnych sposobów przechowywania butów jest trzymanie ich w specjalnych pojemnikach na obuwie. Warto zaopatrzyć się także w specjalne prawidła do butów, po to aby nie straciły one swojego kształtu i nie miały odgnieceń. Ten sposób jest najlepszym rozwiązaniem podczas, gdy musimy schować zimowe obuwie, bo nadeszła wiosna. Warto wtedy wypchać buty gazetami, lub włożyć w nie prawidła a następnie schować do pojemnika, bądź oryginalnego kartonu. Tak umieszczone buty mogą spokojnie poczekać na swoją porę np. na strychu, a my nie musimy się martwić, że się zniszczą. Pamiętajmy jednak, aby przed włożeniem obuwia do kartonów, wyczyścić je i osuszyć.

2.Przechowywanie butów w szafie

Szafa na obuwie

Najczęściej przechowujemy buty w szafce przy wejściu, bądź w garderobie. Warto jednak dobrze rozplanować zawartość szafki na obuwie. Buty, które nosimy najrzadziej możemy schować na dnie szafy, w przestrzeni z wiszącymi ubraniami, a te noszone na co dzień niech mają swoje miejsce na półce, która jest najłatwiej dostępna. Obuwie powinno być poukładane i posegregowane. Zagospodarujmy półki na obuwie letnie, zimowe, klapki, kozaki. Unikajmy ustawiania butów piętrami, jedne na drugich, każde powinny mieć własną przestrzeń, ustawione obok siebie, na półce nad lub pod innymi parami.

3.Wysuwane półki na buty

Wysuwana półka na buty

O tym rozwiązaniu warto pomyśleć już podczas projektowania szafy, czy nawet mieszkania. Ten sposób przechowywania butów zapewni wentylację obuwiu i pozwoli uzyskać cenne miejsce, szczególnie w małych mieszkaniach. Wysuwane półki na buty to bardzo praktyczny sposób, ponieważ sprawia, że mamy dostępność do każdej pary butów, nawet tych ustawionych z tyłu.

4.Organizer na buty

Organizer na obuwie

Ten rodzaj przechowywania butów jest również bardzo funkcjonalny. Jeśli posiadamy odrobinę wolnej przestrzeni, możemy zaopatrzyć się w specjalny organizer do butów, który na rynku dostępny jest w różnych opcjach. Mamy do wyboru organizery pionowe, poziome, wiszące lub stojące. Te wiszące warto powiesić np. na drzwiach garderoby, w ten sposób zaoszczędzimy mnóstwo miejsca. Warto układać buty naprzemiennie, aby zyskać jak najwięcej przestrzeni. Posiadanie organizerów na buty to świetne rozwiązanie dla dużych rodzin. W organizerach możemy posegregować obuwie rodzajami, a do każdej pary będziemy mieć łatwy dostęp. Pamiętajmy jednak o wcześniejszym wyczyszczeniu obuwia.

5.Wieszaki

Wieszaki na buty

Należy pamiętać, że ważne jest oddzielenie obuwia zimowego, od tego na lato i przechowywać je osobno. Praktycznym rozwiązaniem są także wieszaki - mogą one służyć nie tylko do ubrań. Wieszaki z kieszeniami na obuwie lub drobiazgi wiesza się na drążku w szafie.

Pielęgnacja butów

Organizacja butów to klucz do sukcesu, jednak nieważne jaki sposób przechowywania obuwia wybieramy, zawsze pamiętajmy o wcześniejszej pielęgnacji. Nie należy chować butów zabrudzonych, ani mokrych, bo narazimy je na zniszczenie. Przed spakowaniem butów np. w kartony należy dokładnie je obejrzeć i wyczyścić z brudu, a następnie wysuszyć. Dowiedz się jak czyścić białe buty oraz buty zamszowe. Warto również użyć specjalnych impregnatów do obuwia, po to aby móc cieszyć się świetnym wyglądem ulubionej pary butów jeszcze przez długie lata.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021
pixel