Modowe inspiracje z Open'er Festival

Fashion Stage

W miniony weekend nad naszym polskim wybrzeżem miał miejsce festiwal Open’er. Nie mogło zabraknąć tam Team’u Casu!  Dlaczego?  Przewodni charakter muzyczny festiwalu dał pole do popisu innym dziedzinom sztuki. Tak więc od kilku lat Open’er festiwal to mini miasteczko sztuki i … MODY. 

Open’er Festival to przede wszystkim przestrzeń do modowych inspiracji – inspirują festiwalowicze, którzy przyjeżdżają z różnych zakątków świata by dzielić się ze sobą pozytywną energią. Inspirują nie tylko sposobem życia, ale także sposobem ubioru. Inspiruje także Fashion Stage - scena mody. My jednak skupimy się właśnie na tej scenie. W specjalnie zagospodarowanej strefie Fashion prezentowane są kolekcje najciekawszych młodych, wschodzących projektantów i projektantek., których cechuje świeże spojrzenie i oryginalne koncepcje.

modowe inspiracje z Open'er Festival

Naszą uwagę przykuły dwie polskie projektantki mody. Magda Hasiak i Anna Pietrasiewicz.

Magda Hasiak to projektantka, która bawi się tkaninami i dodatkami, uzyskujac tym samym zupełnie nowe , oryginalne formy, którego bazą jest przede wszystkim funkcjonalność.  Jej projekty wyróżniają się konstrukcją i detalami, a także połączeniem kontrastów - monumentalności i lekkości.  W najnowszej kolekcji znajdziemy krótkie kurtki z kapturem, plisowane spódnice,  W tym plisowane dresowe spódnice – zarówno kozaki, botki  jak i eleganckie wieczorowe buty w połączeniu będą wyglądać fenomenalnie. Jak i plisowane spódnice z ekoskóry – szpilki I adidasy to najtrafniejszy wybór obuwia do tego typu spódnicy. Co nas urzekło? Sportowa elegancja, ale także:

barwy – zieleni I szarości.

unifikacja – możliwość łączenia ubrań z kolekcji według uznania. Spódnice z szykownymi bluzkami, ale także grubymi swetrami. 

 modowe inspiracje z Open'er Festival

 

Anna Pietrasiewicz, podobnie jak Magdę Hasiak w modzie eksperymentuje z detalami, formą I tkaniną.  Inspiracji, jak sama mówi, szuka w emocjach, przemijaniu I nieprawidłowościach. Najnowsza kolekcja, podsumować można ją dwoma słowami – niewymuszona elegancja, a składa się głównie z koszul. Koszule luźne białe, długie I zapinane, które wręcz dodawać mają swobody  w codziennych stylizacjach. Idealne do wąskich spodni albo legginsów. Latem, w okresie upalnych dni i długich spacerów zdecydowanie wystarczy jeżeli założymy sama koszulę, a na stopy wygodne klapki.

klapki damskie Casu

 

Obuwie dostępne na stronie sklepu internetowego Casu 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij:

Komentarze do posta

Dodaj komentarz

* Wymagane pola